قانون شرکت های اینترنتی

شرکت Resello
تحریم شرکت Resello برای دامنه ها در ایران
آگوست 28, 2017
تجارت الکترونیک
ایران جزو ۱۰ کشور آماده تجارت الکترونیک
آگوست 30, 2017
تجارت الکترونیک

در پی گسترش کسب و کارهای اینترنتی و تجارت الکترونیک پس از  تصویب قوانین مربوط به آن در سال ۱۳۸۲ از طرف مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، نیاز به آماده سازی زیرساختها برای حمایت از این بخش کاملا مشهود است. طبق اظهارات اخیر محمود واعظی هماهنگی های متعددی بین سازمانها و وزارتخانه ها از جمله سازمان تنظیم مقررات و وزارتخانه های صنعت و معدن، وزارت کارو تعاون و وزارت اقتصاد انجام گرفته تا تمامی جنبه های گسترش و رونق این نوع تجارت درنظر گرفته شود.

در این راستا آماده سازی زیرساخت هایی همچون پهنای باند مناسب، شبکه ملی اطلاعات و شبکه انتقال بر عهده وزارت ارتباطات است. آقای واعظی خاطر نشان کردند که آماده سازی این زیرساخت ها بسیار پرهزینه و زمانبر است. اما ایشان بیان کردند که با شرکت در جلسات مختلف با شرکت های فعال در زمینه تجارت الکترونیک و همچنین جلسات منظم با وزارتخانه ها و سازمانها مربوطه سعی در تسریع این امر مهم دارند.

طبق آخرین اظهارات ایشان پس از جلسه ای که در مجلس با وزیر دادگستری، معاونین وزیر صنعت و معدن، وزیر کار و معاون علمی فناوری رییس جمهو و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد،  قرار شد با تشکیل کمیته ای متشکل از این افراد و یک نماینده از وزارت ارتباطات جهت رسیدگی به امور و تصمیماتی که باید در وزارتخانه ها و شورا عالی فضای مجازی گرفته شود این مسائل پیگیری ونهایتا تا پایان تیر ماه ۱۳۹۶ فاز سوم راه اندازی شود.

البته ایشان اشاره کردند که اصلی ترین موضوع مطرح شده در جلسات چگونگی رونق دادن به بخش تجارت الکترونیک بدون صدمه زدن به کسب و کار سنتی است. در حقیقت یکی از اهداف برگزاری جلسات پیدا کردن راه حلی است که بتواند بین تجارت الکترونیک و کسب و کار سنتی ارتباط مناسبی برقرار شود تا گسترش یکی موجب مهجور ماندن دیگری نشود.

بیشتر بخوانید:  تحریم شرکت Resello برای دامنه ها در ایران