بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت

بهینه سازی (سئو) سایت برای موتورهای جستجو

سئو چیست؟

در ابتدا واژه سئو را تعریف میکنیم:SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization  به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است.
هر اقدامی که موجب بهبود رتبه سایت شما در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ رابه طور کلی سئو میگویند.یکی از اهدف بهینه سازی افزایش مخاطب و مشتری برای وب سایت های مختلف می باشد که با توجه به نوع و کاربرد هر وب سایت این استراتژی می تواند متفاوت انجام گیرد.البته عوامل بسیار دیگری در آن نقش مهمی دارد ولی باتوجه به  اینکه اکثر کاربران اینترنتی صفحات خود را از طریق موتورهای جستجو نظیر گوگل و بینگ پیدا می کنند باعث میشود با سئو اصولی وبه دور از فریب کاری و تقلب وب سایت شما در نتایج ظاهر شود و مخاطبان بسیاری جذب سایت شما شوند.

سئو از دو قسمت تشکیل شده است :

سئو داخلی (On page SEO) که شامل تولید محتوای مناسب،استاندارد بودن قالب وب سایت،لینک بلیدینگ های داخلی، متاتگ هاو … می باشد.

سئو خارجی(Off page SEO) که شامل فعال سازی شبکه های اجتماعی ،دریافت لینک از وب سایت های مرتبط و… می باشد.

استفاده از تکنیک های قانونی و روش های استاندارد که منجر به افزایش بازدید می شود را سئو کلاه سفید می گویند.در مقابل استفاده از قوانین غیر اصولی و تکنیک های غیر حرفه ای که موجب ضرر به سئو سایت می شود را سئو کلاه خاکستری می گویند.

در نهایت می توان گفت که سئو در کنار خیلی از موارد دیگر موجب رونق کسب و کار شما در فضای آنلاین خواهد شد.