بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی از روشهای تبلیغات اینترنتی است که اگر به صورت هوشمندانه و کاملا هدفمند انجام گیرد می تواند آمار بازدید سایت و فروش را تا چندین برابر افزایش دهد.

بازاریابی ایمیلی را می توان روی دو گروه ایمیل انجام داد:

  1. ایمیل هایی که قبلا توسط کاربران در وب سایت ثبت شده اند. کاربران این ایمیل ها آشنایی کافی با وب سایت شما دارند بنابراین در بازاریابی ایمیلی این دسته باید روی
    ارائه آخرین مطالب و اخبار به روز شده در سایت، محصولات جدیدی که در وب سایت قرار داده شده و پیشنهادهای ویژه تمرکز کرد تا توجه کاربر برای بازدید مجدد از وب سایت جلب شود. طراحی وب سایت نیز از عوامل تاثیرگذار روی این گروه است. اگر ظاهر و نحوه کار با وب سایت در اولین بازدید مخاطب را جذب کند، می توان اطمینان داشت که آمار بازدی و فروش رشد قابل توجهی داشته باشد.
  2. ایمیل هایی که در دیتابیس های شرکت های بازاریابی وجود دارند و باید لینک دعوت بازدید از سایت برای آنها ارسال شود. در این نوع بازاریابی، ارسال ایمیل های مختصر اما پر محتوی به گونه ای که مطالب یا محصولات مهم ارائه شده در وب سایت شما را برجسته کرده و کاربران را به بازدید از وب سایت شما ترغیب کند؛ اهمیت زیادی دارد. به منظور جلوگیری از اسپم شناخته شدن ایمیل های ارسالی – با توجه به اینکه موتورهای جستجو بسیار هوشمند شده اند- بهینه سازی متن بر اساس قوانین سئو ضروری است. همانطرو که در بالا اشاره شد؛ عنوان ایمیل نیز از پارامترهای تاثیرگذار است.

در ادامه به مواردی که حتما باید در این ایمیل های تبلیغاتی دیده شوند، اشاره شده است:

  • عنوان متناسب با محتوی
  • محتوای بهینه شده با قوانین سئو
  • تصاویر (البته نباید در استفاده از تصاویر زیاده روی شود؛ معمولا بین ۲۰ تا ۳۰ درصد متن)
  • اطلاعات تماس (به طور کامل و مشخص درج شود)
  • لینک بازدید از وب سایت (بهتر است با رنگ متفاوتی از متن دیده شود)

اگر زمان یا اطلاعات کافی برای بازاریابی ایمیلی ندارید و یا احساس می کنید طراحی وب سایت شما مناسب نیست، نگران نباشید. متخصصین طراحی وب سایت ، بازاریابی اینترنتی و ایمیلی شرکت کوشا وب همواره آماده اند تا برای رسیدن به هدفتان شما را همراهی کنند.