بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی یکی از عباراتی است که این روزها برای تبلیغات هر حرفه و شغلی ضروری به نظر می رسد. مهمترین دلیلی که موجب شده این نوع بازاریابی طرفداران بسیاری داشته باشد ارتباط مستقیم و بی واسطه با مخاطبان است. زیرا مشاغل می توانند در شبکه های اجتماعی تصاویر و ویدئوهای مربوط به نمونه های کاری خود را با کاربران به اشتراک گذاشته و حتی مستقیما از آنها نظرخواهی کرده و پاسخگوی سوالات احتمالی آنها باشند.

فضای رقابتی موجود در شبکه های اجتماعی بازاریابان را وادار می کند که با تبلیغات گسترده و هوشمندانه به دنبال جذب مخاطب باشند تا بتوانند فالورهای بیشتری جذب کرده و آمار بازدید سایت یا فروش خود را بالا ببرند.

مشخص است محتوای متنی که در معرض دید مخاطبین قرار می گیرد از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین علت استفاده از قوانین سئو در تولید محتوای وب سایت یک ضرورت به شمار می رود. سئو یا به عبارتی بهینه سازی موتورهای جستجو قوانینی است که وب سایت ها سعی دارند با رعایت هرچه بهتر آنها برای قرارگرفتن در صفحه اول موتورهای جستجو از یکدیگر سبقت بگیرند. بدیهی است طراحی وب سایت از لحاظ ظاهری و کاربردی نقش بسزایی در بالا رفتن آمار بازدید آن دارد.

 با افزایش روز افزون بازاریابی شبکه های اجتماعی به کارگیری قوانین سئو در تولید محتوای تبلیغاتی این شبکه ها نیز به موضوع قابل توجهی بدل شد و نهایتا مفهوم بهینه سازی شبکه های اجتماعی یا SMO به عنوان ضرورتی برای تبلیغات موثرتر شکل گرفت.

رعایت بهینه سازی شبکه های اجتماعی در بازاریابی این شبکه ها نیاز به آگاهی کامل از نحوه تبلیغات در شبکه های اجتماعی مختلف مانند فیس بوک، اینستاگرام، تلگرام و غیره دارد که هرکدام روشهای مخصوص به خود را دارند. تحلیل رقبا و نحوه عملکرد آنها نیز بسیار مهم است زیرا مخاطبین با دیدن پیامها یا پست های تکراری از ادامه پیگیری تبلیغات منصرف می شوند بنابراین ارائه تبلیغات متفاوت با رقبا که توجه کاربر را جلب کند بسیار مهم است.