پشتیبانی

درخواست پشتیبانی
سوالات متداول
تماس با کوشا وب

پشتیبانی و نگهداری وب سایت به خدماتی گفته می شود که پس از طراحی وب سایت به مشتریان عرضه می شود تا بتوانند بهره کافی را از وب سایت خود ببرند. این خدمات در سطوح مختلفی ارائه می شود که توسط مشتریان پس از طراحی وب سایت انتخاب می شود. در ادامه خلاصه ای از این خدمات که توسط متخصصین شرکت کوشا وب به صور کاملا حرفه ای ارائه می شود مطرح شده است:

  1. رفع اشکالات و خطاها

پاسخگویی و رفع مشکلات و خطاهای وب سایت جزو اصلی ترین خدمات پشتیبانی و نگهداری وب سایت می باشد که هم به صورت تلفنی و هم حضوری انجام می گیرد تا مشکلات و خطاهای احتمالی به طور کامل برطرف شوند.

  1. خدمات پرداخت

بارگذاری صفحات پرداخت امن، تامین درگاههای پرداخت معتبر و رفع مشکلات احتمالی و خدمات فنی پرداخت در صورت بروز هرگونه خطا هنگام پرداخت یکی دیگر از خدمات پشتیبانی است که ارائه آن با توجه گسترش روز افزون وب سایتهای فروشگاهی اجتناب ناپذیر است.

  1. به روز رسانی

به روز رسانی هسته سایت، افزونه ها، اطلاعات و نسخه های نرم افزاری وب سایت وظیفه تیم پشتیبانی و نگهداری است که شامل ایجاد قابلیت های سفارشی، اعمال تغییرات درخواستی، تعریف پست الکترونیک برای کاربران یا تخصیص اکانت و غیره می شود.

  1. آموزش

برگزاری جلسات آموزشی در محل و ارائه راهکارها و مشاوره های حضوری در خصوص بالا بردن رتبه سایت و نحوه بارگزاری مطالب طبق قوانین سئو نیز توسط متخصصین پشتیبانی و نگهداری وب سایت انجام می گیرد.

  1. بهینه سازی

          بهینه سازی سرعت و کیفیت وب سایت از خدماتی است که برای پشتیبانی از مشتریان جهت پیشی گرفتن از رقبای خود ضروری است.

  1. تامین امنیت

تامین امنیت و مانیتورینگ امنیتی وب سایت نیز باید با دقت و به طور مدارم انجام گیرد تا از رخنه افراد غیرمجاز و سوء استفاده های احتمالی از اطلاعات موجود در وب سایت ها جلوگیری شود.

  1. فایل پشتیبان

تعریف فایل پشتیبان و تهیه بک آپ که معمولا بصورت روزانه از فایل ها و اطلاعات گرفته می شود بسیار ضروری است زیرا در صورت نیاز باید بتوان فایلهای درخواستی را از فایل پشتیبان بازیابی کرد.